Ładowanie...

ZAKOŃCZENIE III EDYCJI PROJEKTU PSZCZELARSKIEGO „Pszczoły i pszczelarstwo = rolnictwo ekologiczne”

Z radością chcielibyśmy poinformować, iż zakończyliśmy już wszystkie z 20 zaplanowanych szkoleń z zakresu pszczelarstwa. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nasze szkolenie były atrakcyjne zarówno dla osób początkujących jak i bardziej doświadczonych i w związku z tym zorganizowaliśmy 3 szkolenia dla grup podstawowych oraz  17 dla grup zaawansowanych. Jak co roku projekt przykuł uwagę wielu chętnych, lecz niestety nie dla wszystkich udało nam się je zrealizować, liczba zgłoszeń przekroczyła o ponad połowe założoną liczbę uczestników. Osoby biorące udział w szkoleniach jak również Ci którym niestety nie udało się dostać do projektu, wyrażają chęć wzięcia udziału w kolejnych szkoleniach tego typu.

Uczestnicy informowali nas podczas zajęć, iż materiały które od nas otrzymali będą przydatne przy zakładaniu pasieki jak również przy rowijaniu ich aktualnie istniejących pasiek.

W tym roku było dużo nowości w naszym szkoleniu, roszerzyliśmy projekt na 4 województwa (śląskie, świętokrzyskie, opolskie i oczywiście łódzkie). Z uwagi na to że realizowaliśmy 20 szkoleń a nie 10 jak w ubiegłych edycjach, zwiększyliśmy grono naszych trenerów o pięciu kompetentnych i wyspecjalizowanych pszczelarzy, którzy chętnie podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Podczas tegorocznych szkoleń wszystkie grupy (podstawowe i zaawansowane) brały udział w zajęciach praktycznych, których celem była prezentacja funkcjonowania pasieki oraz narzędzi z jakich korzystają współcześni pszczelarze.

Spotkania podczas organizowanych przez nas szkoleń to bardzo cenna wartość wymiany doświadczeń i zagadnień pszczelich.

Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji projektu! Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, w celu zapoznania się z informacjami o innych lub podobnych działaniach.

Zapraszamy również na naszego facebook`a