Ładowanie...

ZAKOŃCZENIE II EDYCJI KONKURSU PSZCZELARSKIEGO

W dniu 18.05.2018 odbyło się uroczyste zakończenie II edycji konkursu pszczelarskiego zorganizowanego przez Fundację EKOOSTOJA pt. „Pszczoła widziana oczami dziecka” / „Znaczenie pszczół w przyrodzie”.

Konkurs obejmował szkoły na terenie gminy Żytno oraz gminy Gidle. W wydarzeniu wzięło udział wiele utalentowanych dzieci. Komisja wybierając zwycięzców miała nie lada wyzwanie. Wybór był bardzo trudny. Techniki w tym roku były wyjątkowo zróżnicowane, najmłodsi popisali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Zakończenie konkursu odbyło się w PSP w Pławnie. Podziękowania oraz upominki dostali wszyscy uczestnicy oraz przedstawiciele szkół biorących udział w wydarzeniu.

Taka forma promocji miała na celu uwrażliwić najmłodszych na znaczenie oraz istotną potrzebę pielęgnacji pszczół. Wiele prac zawierało znany cytat „Kiedy z powierzchni ziemi znikną pszczoły, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia …”. Słowa te przypisuje się Albertowi Einsteinowi – jednemu z najwybitniejszych naukowców i myślicieli naszych czasów.

Zakończenie konkursu zorganizowaliśmy w piątek 18 maja, ponieważ 20 maja(niedziela) przypadał dzień pszczoły. W ten sposób chcieliśmy zaznaczyć jak wielkie znaczenie ma dla nas ten niewielki, a jakże ważny owad dla naszego prawidłowego funkcjonowania.

Zachęcamy do obejrzenia galerii poniżej oraz listy zwycięzców.

1 miejsce w kat. I-III Amelia Bojarska
2 miejsce w kat I-III Dawid Fiszer
3 miejsce w kat I-III Oliwia Pośpiech

1 miejsce w kat IV-VII Dominika Dziuba
2 miejsce w kat IV-VII Nikola Łęgowik
3 miejsce w kat IV-VII Klara Plewińska